4 kroky, jak postupovat při exekuci

Reseni

Stačí na jednu opomenutou a delší dobu neřešenou splátku za služby a rozdmýchá se kolotoč, který nekončí pozvolným zastavením, ale nečekaným katapultem. Otázkou zůstává, jak v takové situaci postupovat a čemu se naopak vyvarovat. Exekuce rozhodně není příjemnou záležitostí zvláště pak, pokud se jedná o nemalou finanční částku, na jejíž zaplacení prostě nemáte.

Podívejme se na celkem čtyři osvědčená pravidla, která vám výrazně napomohou uklidnit již rozbouřenou vodní hladinu. Hra na schovávanou vám už nepomůže. V případě, že se před splácením dluhů cíleně neukrýváte a v pravidelných intervalech neměníte bydliště, určitě stojí za to, se pokusit celou záležitost zdárně vyřešit, nebo jí alespoň posunout k pozitivnějším vodám. Pamatujte, že čím více to exekutorům znesnadníte, tím více vám naúčtují a jejich kroky navíc nejsou zrovna z nejlevnějších.

Ignorujete výzvy v poštovní schránce? Nedělejte to

Barevné pruhy přes hřbet poštovních obálek nenapovídají nic dobrého, jejich vyhozením se však problému jako takového nezbavíte. Postavte se k celé problematice čelem a pokuste se jí vyřešit. Prvním krokem je komunikace.

Věřitelé se nejvíce zajímají o takové dlužníky, kteří si hrají na mrtvé, komunikující dlužník je pro ně určitým přínosem, kde je cítit snaha a možnost srovnání pohledávky. Změna bydliště vám nepomůže, jelikož zaslaná korespondence je 11 dne brána jako přečtená, ať už jste měli možnost jejího vyzvednutí nebo nikoliv.

Navštivte exekuční kancelář

Body k dobru vám vždy přinese snaha celou věc urovnat a mezi takové činy se rozhodně řadí i dobrovolná návštěva exekuční kanceláře. Nezkoušejte exekutorům plakat na rameni, na to opravdu neslyší. Čekací lhůta už dávno vypršela a nyní jde o majetek. Je třeba dostát svých závazků a předložené lhůty k zaplacení tentokrát dodržet, pomoci může rodina.

Zaklepal u vás exekutor? Co teď?

Pod svou postel se neschováte, i když je to celkem zajímavý nápad. Dům se nesnažte zabezpečit a na pasti rovnou zapomeňte. Stačí jen zamknout vchodové dveře a tím se dopustíte bránění výkonu exekuce. Prodlení a náklady za zámečníka tak půjdou opět na váš účet. Exekutor si klidně nechá vyrazit dveře. Agresivnější obrana je pak řešena za přítomnosti policie. Raději tuto záležitost neřešte pod tíhou emocí a buďte svolní.

Jak přistoupit k exekutorskému zápisu?

Pokud vám exekutor předloží možnost exekutorského zápisu, mějte jistotu, že splátkový kalendář dodržíte. V opačném případě je tento papír zplnomocněn k okamžitému zabavení majetku bez rozhodování u soudu. Zápis se tak při nesplnění povinností proměňuje v nejrychlejší cestu do pekel.

Napsat komentář