5 snadných kroků k disciplíně a úsporám

Reseni

Peníze se mají točit nebo peníze budou, ale my nebudeme. To jsou známá pořekadla, kterých se chytají lidé bez špetky zodpovědnosti. Obhajují tak svou prohru nad neschopností vyjít s penězi po celý měsíc nebo si minimálně udržet rezervu pro nenadálé výdaje. Nabízíme vám prostřednictvím psaného slova 5 tipů vedoucích k lepšímu nakládání s penězi, zapojte je postupně do svého stylu a uvidíte sami, že je to možné.

Stačí málo, ale něco určitě

Nemusí zrovna pršet, stačí když tu a tam vaše kasička zacinká. Během prvního měsíce to asi nebude na vyskakování, ale co takhle za pár let. Také budete mít své potřeby a chtít si užít krásnou dovolenou nebo si pořídit ojetý vůz. Dokážete dát stranou sto korunu týdně nebo padesát?

Máte vyhráno, za deset let je to krásných 50 tisíc a co když se omezíte a pokusíte se vystačit s poloviční porcí cigaret nebo si odpustíte dvě návštěvy restaurace měsíčně? Každý z nás najde jedno z mnoha citlivých míst, bez kterých se určitě obejde. Skvělým způsobem je odkládání 20 korun do nenávratné kasy. Vaše peněženka to tolik neucítí a během určitého časového období si přijdete na hezký peníz.

Máte konkrétní vizi?

Vytvořte si svůj cíl pro nastavení smyslu celého šetření. Zde je to zcela na vás, jestli půjde o exotickou dovolenou nebo o studie vysoké školy vašeho aktuálně šesti letého syna. Cíl se promění v motivaci a vždy vám ve slabé chvíli připomene, proč peníze odkládáte stranou.

Pokuste se refinancovat půjčky

Podlehnout chvilkové slabosti a kývnout na nevýhodný úvěr není nic neobvyklého, ale stále se zde nachází elegantní řešení v podobě celkového doplacení jiný úvěrem za výhodnějších podmínek. Projděte si své dlužné částky a snižte úroky těm nejméně výhodným refinancováním. Dokážete tak ušetřit i tisíce z měsíčního platu.

Možnosti povinného ručení

Naprosto stejným způsobem se dá ušetřit na povinném ručení porovnáním nabídek ostatních společností. K tomu slouží skvělé online nástroje, kde si během několika málo vteřin ověříte cenové nabídky všech dostupných pojišťoven figurujících na tuzemském trhu. Nechte si udělat tu nejlepší nabídku a přímo v online módu si jí sjednejte

Platíte za to, co si platíte?

Využíváte služby a platíte za ně? Opravdu je pak všechny využíváte? Služby jsou velkou dírou každého rodinného rozpočtu. Touto cestou bez jakéhokoliv povšimnutí utíká velké množství částek se zbytečným podtextem.

Prozkoumejte všechny své platby a udělejte si v nich pořádek. U telefonu se dá snížit tarif stejně tak jako u internetového připojení. Je nutné se posadit a vypsat si všechny své poplatky na papír. U každé se zastavte a zjistěte, jakým způsobem se dají zmírnit celkové měsíční splátky jednotlivých produktů.

Napsat komentář