Jak refinancovat nevýhodnou půjčku s nízkým příjmem – máme pro vás 6 kroků

Reseni

Důvody k refinancování dříve sjednaného úvěru mohou přijít z mnohých důvodů. Nikdo nedokáže předem odhadnout, jak se bude v následujících měsících nebo letech vyvíjet právě ten jeho život. Objeví se nemoc u důležitého člena rodiny, který nosil více jak polovinu příjmů. Stačí dostat výpověď nebo se naopak objeví další chuť si vzít úvěr a investovat do bydlení. Ponížení splátek by pak přišlo vhod. Jenže, jakým způsobem z banky vymámit refinancování vaší půjčky nebo úvěrů, když máte snížené příjmy?

Volba správné banky

Bez ideálního partnera nelze prožít krásný život plný splněných snů. Stejně tak tomu je i v otázce finančních služeb, bez dobré banky se neposunete. Moderní český klient je však natolik vychovaný, že první kroky směřuje do své banky. Takové řešení nemusí vždy přinést jistotu výhody. Konkurence vás potřebuje přetáhnout k sobě, proto vždy u jiné banky naleznete peprnější benefity.

Více dokladů, více šancí

Zapamatujte si toto platné pravidlo a držte se jej. Pokud po vás banka vyžaduje soubor dokumentace, vše obstarejte. Pokuste se sehnat i další věci a předložit k nahlédnutí. Čím více informací bance poskytnete, tím spíše vám vyhoví. Při vyšším úvěru je třeba myslet i na další zajištění nebo mít ochotného spoludlužníka.

Zvýšení doložitelných příjmů

U podnikatelů a živnostníků banky dokážou mystifikované navýšit hodnotu příjmů a vše se odehrává v naprosto legitimní rovině. Ke schválení úvěru je třeba doložit daňové přiznání za poslední dva roky a doklad o zaplacení daně a bez dlužnosti na finančním úřadu.

Na čestné prohlášení slyší jen málokterá banka

Bezproblémové splácení je pro banky s rostoucím počtem nebonitních klientů stále atraktivnější. Pokud je váš bonitní scoring na tak vysoké úrovni a nemáte v záznamu jediný šrám, lze refinancovat úvěr i na čestné prohlášení, byť by váš současný příjem neodpovídal požadavkům ho řádně splácet. Čestné prohlášení stačí Moneta Money Bank a Raiffeisen Bank.

Doba určitá má své výhody

Bankovní společnosti se na žadatele v pracovním poměru na dobu určitou nedívají příliš důvěřivě. Tato skutečnost se podepisuje na celkové bonitě. Pracovní poměr na dobu určitou se dokonce stává nepřekonatelnou překážkou k zahájení obchodní diskuze. Pokud k diskuzi dojde, nebude vám bonita k refinancování stačit.

Kde seženete nejvíce?

Refinancování nevýhodné půjčky nabízí jak bankovní, tak i nebankovní sektor. Na první pohled jde o stejný produkt, ovšem nebankovní věřitelé jsou ke svým klientům o mnoho benevolentnější, proto musí rizikovost vyrovnat vyšším úrokem.

Napsat komentář