Poznejte ve čtyřech krocích seriózní nebankovní půjčku

Reseni

Na samém počátku vzniku zcela nového a mimořádně flexibilního finančního odvětví nebankovních půjček lidé vycházeli z nechvalně proslulých lichvářských praktik. Obavy nedávaly nebankovním institucím příliš velké šance a o pomoc požádala jen hrstka odvážných. Nebankovní půjčky byly stále velkou neznámou, bankovní instituce měli jednoznačně navrh a aniž by to tušily, připravovali soukromým věřitelům budoucí klientelu.

Zápis v bankovním registru za opožděnou splátku o několik málo dní se podepsal na celkové bonitě klienta a ten následně nedosáhl na žádný další úvěr. V případě, že člověk peníze potřebuje si cestu najde a nebankovní sektor takové klienty přijímal. Rizikovost žadatelů je důvodem navýšeného úroku a úvěr rovněž není poskytován na několik let. Nebankovní produkt se snaží vydělat co nejrychleji a v co nejrychejším čase. Na oplátku poskytuje peníze bez zbytečného prověřování.

Vše si zařídíte z pohodlí domova, ale v tom je ten největší problém. Na současném trhu se nachází obrovské množství poskytovatelů, při čemž u celé řady z nich nenalezneme pochopení při nedostatku peněz k zaplacení domluvené splátky. Právě na takovou situaci čekají a navíc vám při zřízení naúčtují nemalé poplatky za sjednání, mimořádné splacení, či odložení splátky.

Podívejme se na 4 rady, jak v enormní záplavě a počtů nebankovních subjektů nenaletět podvodným machinacím. Tyto signály vám jasně napovědí.

Hledejte veškeré dostupné informace na jiných webech

Poskytované marketingové informace přímo na webu nebankovní společnosti nejsou z tohoto ohledu relevantní. Není třeba číst reklamní slogany, z nich se nikdy nic nedozvíte. Hledejte dostupné informace na alternativních webech a diskuzích, kde se k danému produktu a společnosti vyjadřují samotní klienti.

Určitě se pokuste dohledat celé jméno společnosti a přesné kontaktní údaje na jednatele. Hledejte platné IČO a sídlo firmy, kde je nutná skutková podstata. Nepřistupujte na nabídky nebankovních společností s virtuálním sídlem bez fyzického dohledání. Za žádných okolností nepřistupujte na nabídku webových stránek, kde vám vnutí kontaktní formulář bez dalších informací. Od takové společnosti se držte co nejdále. Vždy je dobré sledovat recenze a poznatky uvedené na nezávislých finančních magazínech.

Autorizační SMS a skryté poplatky

Žádný seriózní poskytovatel půjček nemá potřebu do svých smluv zahrnovat skryté poplatky tak, aby zůstaly bez povšimnutí. Nechce peníze za radu, neprovedenou žádost. Nevlastní zpoplatněnou telefonickou linku a nepožaduje zaslání autorizační sms ještě před sjednáním smlouvy. Jakýkoliv poplatek nad rámec slušného chování poukazuje na nekalost a možnost dalších poplatků, kterých jste si prozatím nepovšimli.

Podvodní inzerenti a zprostředkovatelé

Za nebankovní společnost se v dnešní době může vydávat opravdu kdokoliv, aniž by to byla pravda. Letáky vytištěné na nekvalitní tiskárně či absence relevantních informací (viz bod číslo 1) jsou známkou toho, že by se žadatel měl mít na pozoru. Webová prezentace a zpoplatněné služby, které jsou na dalších místech zcela zdarma jsou dalším skvělým vodítkem k odhalení nekalého poskytovatele úvěru.

Pročtení smlouvy

Tato rada se bude objevovat ve všech návodech a postupech snižující riziko sjednání nevýhodného úvěru. Nejlépe, když tak uděláte online, od takové smlouvy se dá do 14 dnů bez udání důvodu odstoupit. Rozhodně si smlouvu pročtěte, tedy pokud se nesvěřujete do rukou známé společnosti, která má na českém trhu vybudované stabilní postavení.

Pokud si v těchto vodách skutečně nevíte rady, poraďte se s právníkem nebo finančním poradcem. Mnohem lepší dát několik sto korun za odborné poradenství, než pak vynakládat několik tisíci korun za špatně sjednaný úvěr.

Napsat komentář